Aino päevik uute elektrirongide tulekust

Rongisõit Lisatud: 18.10.2023

Autor: Aino - 1944

  1. Juuli 2013

Aga jah, õhupallide ülesriputamiseks oli täna põhjus. Kell 12.00 hakkab Tallinnast Kivimäe poole sõitma uus elektrirong ja siit edasi Keilasse. Läheme Kivimäe jaama vaatama uut rongi. Peale me arvatavasti ei mahu, kohe esimesel korral, aga Äna teeb mõned ajaloolised fotod. Miks siiski on mul neist rongidest nii suur vaimustus? Aga sellepärast et praegu ei saa liikumispuudega inimene üldse rongi peale. Aste on nii kõrge, et jaks ei hakka peale. Uutel rongidel on perroon tasapinnal rongi põhjaga. See annab mulle uusi võimalusi liikuda. Kuigi jah, buss, tramm, troll on tasuta aga uutel rongidel jällegi uued hinnad samuti. Ega see nii hull ka ei ole. Igatahes olen õnnelik uue võimaluse üle.

Uued šveitsi elektrirongid eesti raudteel ja meie Kivimäe jaamas neid vaatama. ÄNA ei tule kunagi kodust välja ilma fotokaamerata ja tänu temale on meil jäädvustatud palju uudiseid, nii kodu seinte vahel, kui ka ümbruskonnas.

Kivimäel lähevad rongi peale meie naabrid Ülle ja ta tütar. Et uks avaneks, tuleb vajutada nupule. Meie seekord veel sõidule ei läinud. Rong, see esimene oli pilgeni rahvast täis.

  1. juuli 2013, reede + 25 päike vihm

Hommikul vara tõusmine 7.00. Siret läks peresse lapsi hoidma. Tegime plaane tänaseks. Ootame postitädi ära ja kui pensioniraha käes, siis läheme uue rongiga sõitma. Selleks tuleb enne saada Balti jaama. Seal on ju näha, kas liinile läheb uus või vana rong. Taksoga Balti jaama 7.60 €. Minu käimiskäruga saame vaid uue rongi peale. Balti jaamas, selgus, et ees olid kaks uut rongi. Otsustasime minna Keila rongile, aga K. hakkas väsima ja seepärast sõidame vaid Kivimäeni. Rongis sees tegi ÄNA lapsele väikese ekskursiooni. Kõik oli nii ilus ja puhas ja pehmed puhtad istmed. Kasutati agaralt WC-d. Rong sõidab täielikult mürata. Siin on tänane rongipilet.

  1. juuli 2013

… Veel eile tõi ÄNA koju foto, kus vanaema ja K. on kohad sisse võtnud uues elektrirongis, et sõita Balti jaama turult koju Kivimäele. See oli lapsele õnnelik päev. Lisaks uuele roosale kübarale sai ta uue elektrirongiga sõita. Päev oli lapsele väga huvitav ja emotsionaalne. Ta käis koos oma ÄNAga kogu rongi läbi ja tutvus sellega. Kui ust oli vaja avada, vajutas ise nupule.

Galerii