Jagage oma lugu!

Mida tegite üheksakümnendatel? Kui palju mõjutasid Eestis toimunud muudatused teie igapäevast elu? Milline oli värskelt kätte võidetud vabadus?

Eesti taasiseseisvumine oli tänase Eesti eduloole vundamendi ladumise aeg – murdejooned tuli siluda ning taagast lahti hüpata. Ühiskondlikud keemisprotsessid olid valusad ning muutused kiired. Aga me oleme ise olnud arengu kujundajad, sihtide määrajad ja väärtuste loojad. Hetkest, mil saime hakata ise otsustama, oleme ehitanud ise oma Eestit.

Siin lehel saate kirja panna oma kogemused, mälestused sellest, kuidas algas teie jaoks taasiseseisvusaeg. Meenutage enda tegemisi ja arvamusi, kordaminekuid ja pahameelt. Teie kirja pandud meenutused lisavad puuduvad lülid suurde loosse meie riigist.

Kogumise algatasid Eesti muuseumid, kes koguvad ühiselt materjale elu kohta üheksakümnendate Eestis. Jagasime selle pika perioodi eraldi teemadeks, et oleks kergem valida, millist oma lugu (lugusid) soovite meiega jagada. Saate valida, kas soovite vastata muuseumide ette valmistatud küsimustele või kirjutada hoopis vabas vormis. Ootame nii teie kirjalikke mälestusi kui ka fotosid, videoid ja helijäädvustusi.

 

Projektist lähemalt

Eesti muuseumid on Eesti Vabariik 100 raames ellu kutsunud ühise kogumis- ja uurimisprojekti „Eesti 1987–2000: murdekoht või lahtihüpe“. Muuseumid üheskoos teiste mäluasutustega ning kaasates teadlasi keskenduvad projekti käigus lähimineviku uurimisele. Projekti eesmärk on uurida protsesse üleminekuühiskonnas eelkõige üksikisiku argielu kogemusest, kuna senised uurimused on keskendunud ennekõike poliitiliste, majanduslike ja ühiskondlike muutuste kajastamisele.

Kontakt:

Tiina Tael

Tiina.Tael@erm.ee

Eesti Rahva Muuseum