Eriolukorra päevik

Aastad koroonaga: kuidas viiruse epideemia mõjutab sinu elu? Lisatud: 18.05.2020

19. märts
Eriolukord kuulutati välja eelmise neljapäeva öösel vastu reedet. Täna on jälle neljapäev. Alles täna nägin üleskutset pidada eriolukorra päevikut.
Tegelikult olen ma lapsega juba praktiliselt terve veebruari toas olnud, sest ta oli köhane ja nohune. Mulle tundub, et minu jaoks on eriolukord isegi lihtsam kui eelnev kuu, sest Aivar on ka rohkem kodus ja tunnen rohkem tuge. No ma ei saa kohe algatuseks ütlemata jätta, et ma olen siin alatest laupäevast pindu puhastanud ja nii nagu ma pole iial varem midagi kunagi puhastanud. Täna palusin Aivaril kaduneljapäeva puhul lausa tolmuimeja välja võtta ja tegutsesin veidi sellega üle mitme kuu. Olgem ausad, ma ei ole kõige virgem koristaja. Aga pinnad olen peaaegu puhtaks saanud!
Laps on hetkel 1 aasta 9 kuune ja ei käi iseseisvalt. Homme peaks olema füsioterapeudi ja taastusravi arsti vastuvõtt aga tavaliselt olen SMSi saanud varem meeldetuletuseks, seekord mitte. Ilmselt läheme siiski kohale, et oleksime liigutada saanud. Ka poja saab trenni, loodame varem välja saada, siis ta saab meie käte toel veidi kõndida.
Eile saatsin perearstikeskusse maili, et meie peres pole veel sümptomeid, palusin pikendada oma astmarohu retsepti ja soovisin neile tervist.
Täna isa oli nõus tooma mu rohtu. Esimesest apteegist polla midad saand. Teisest saanud siis ühe retsepti eest pool ettenähtut, sedagi koopiaravimi näol. Meie riigis on täiesti meditsiinitarvikute ja ravimine kriis…
20. märts
Käisime poisiga taastusravi arsti juures. Palus perearstil kontrollida poisi rauda, D ja B12 vitamiini.
Täna lendas lennuk enne viite! Vahepeal vist ligi nädal pole lennukeid kuulnud, kuigi siitkandist läheb mingi lennukoridor läbi.
21. märts
Täna on pendipäev. Lugesin hommikul oma poistele ette veebist, mis siis ette nähtud on. Endale jäi meelde, et terariistadega ei soovitata tegutseda.
Saatsin sõpradele pilte, et nautisime poistega päikest ja imetlesime lilli maja taga. Sõbranna Saaremaalt saatis vastu paksu lume pildi.
22. märts
Kell pole veel kümmegi ja mul poisiga Aivar tööle saadetud jalutuskäiguga ja padjapüürid kuivavad üle mitme kuu.
25. märts
Polegi mitu päeva siia saanud vaadata. Olen tänulik prouale, kes tõmbus ükspäev kõnniteelt sõiduteele, nähes mind poisiga jalutamas. Õnneks polnud ühtegi autot tulemas.
Täna on küüditamise aastapäev. Kui Aivar õhtul poest tuli, ütles, et meie maja pooled küünlad on meie korteri akendel. Pole ju ime praeguses olukorras. Kahtlustan, et poleks meilgi, kui poleks Vabadusristi juurde pärga panemas käidud. Nii tahaks Hindi 3. sunnale minna. Mu juured on Saaremaal ja ise elame Tallinnas. Kaks koroona pesa Eestis. Ja Astra on oma perega saarel, Hint sealhulgas. Tähistamine toimuks Suurel Reedel aga koroona tõttu on Eesti saared lukus.
26. märts
Käisin täna poisiga verd andmas. Minu veresuhkru saatekiri oli aegunud. Aga poisilt saadi kenasti veri kätte. Veidi nuttis küll, aga tädi andis kohe kommi. Pidin ütlema, et emme lubab. Võtsin ise paberist välja ka. Maitses hästi vist. Aga pärast vereproovi olid jalad kuidagi nõrgad all. Kahtlane värk.
Õhtul tuli Aivar koju uudisega, et Tommi Tavern on homsest kinni. Teadmata ajaks muidugi. Aga ümberringi on paljud istumisvõimalused juba kinni. Kui üks suvi Tommis remont toimus, oli juba ilmajäetud tunne. Aga poisi ristimise päeval avati, see oli väga vahva.
28. märts
Aivar on täna tööl. Tellisin pizzakullerilt Peetri Pizza kanapitsa. Telefonis öeldi, et umbes tunniga jõuab, aga meil poisiga oli pitsa umbes tund hiljem juba otsas.
1. aprill
Täna sai poiss 1 aasta 10 kuud vanaks. Sõime hommikul Brita kooki. Helistasin Paolole Itaaliasse. Ütles, et seal on täiesti nagu sõda. Tal pidid kaksikud olema, vau. Poiss ja tüdruk. Nad pidid kogu aeg asju rõdult maha loopima, hihii.
Ükspäev lugesin meediast uue sõna. Koroonatestla. Lahe. Meeme on küll ja küll juba koroona teemal aga anekdoote pole veel näinud.
3. aprill
Sain täna üle mitme aasta e-etteütlusel osaleda, tänu sellele, et Aivar viis poisi õue. Mul läks vist päris hästi.
Aga täna tegin Fb-s postituse:
Emme, ma tahan sinuga koos olla.
Kärt ja Hedvig ja Tanel ja Anu, ma tahan ikka veel külla tulla, ma ei ole unustanud.
Ma tahan kaubanduskeskuses jalutada ja naeratada vastutulijatele. Tahan keskuses süüa.
Kasvõi burksi.
Ja Aivar tahab kalale Nasva jõe äärde, kus kala tuleb nagu ketti.
Aa, nägin ka anekdooti. Ei saa aru, miks kõik kaubanduskeskused kinni pandi, kui levib Ülemiste hingamisteede haigus.
4. aprill
Juhhuu, mu tulemus oligi 102 veatu e-etteütluse hulgas! Nii tore ja uhke tunne on!
15.aprill, kolmapäev
No kodus söögitegemine on kordades kasvanud. Seega on kasvanud ka pesemist vajavate nõude hulk. Oeh.
Käisime täna Nõmme turul. Aivar ostis, mina pildistasin Vikipeedia jaoks koroonakriisi teemal. Nii tore! Olen päevaga väga rahul!
24. aprill, reede
Eile helistati kesklinna valitsusest, et meile on määratud 2 pakki Euroopa Liidu toiduabi, kokku 20 kilo. Et järgi minna esmaspäeval kell 12. Kui käes, pean selle toetuse osakonna mehele tänamaili saatma.
Nägin täna uudisest, kuidas MTÜ Tänavatöö jagas abivajajatele suppi ja mainiti, et vajadus oleks suurem, aga pole kanistreid. Saatsin neile fb-s Naiskodukaitse kontaktid, usun, et mingi koostöö võib seal tekkida. Endal on nii hea tunne sees, et sain ehk kuidagi abiks olla.
25. aprill, laupäev
Käisime täna väljas söömas ja mina käisin poes. Tore oli üle pika aja baariomanik Laurit näha. Eriti õnnelik olen ma selle üle, et ma õhtul siili nägin! Ma pole 2 aastat kindlasti siili näinud siin meie maja juures. Noh, kõik on hästi järelikult!
26. aprill, pühapäev
Jäi mainimata, et mitte me üksi ei käinud eile vana sõpra toetamas, kui Lauri juures söömas käisime. Lauri tegi meile 10% arvest alla ka. Poiss sai nii palju eile käia ja näha, et magas üle 11 tunni!
27. aprill, esmaspäev
Täna oli uudis, et vist hakatakse saarlasi saarelt välja laskma lubade alusel portsu kaupa. No kas mõni saarlane oleks suutnud seda 1980. aastal ette kujutada, et saarelt väljumiseks on luba vaja…
/Märge minu Huawei märkmikust/

Galerii