Igapäevase elukorralduse muutumine epideemia tõttu

Aastad koroonaga: kuidas viiruse epideemia mõjutab sinu elu? Lisatud: 16.05.2020

13.05.2020.a.

Igapäevase elukorralduse muutumine epideemia tõttu.

Koroona viiruse pandeemia , mis sai alguse Hiinast, on tänaseks vallutanud kogu maailma kaasaarvatud ka Eesti Vabariigi. Viiruse leviku tõkestamiseks kuulutati Eestis ka eriolukord alates 12. Märts, et kaitsta rahvast kahjuliku viiruse eest.
Eriolukorra väljakuulutamine seoses koroona viiruse leviku tõttu on endaga kaasa toonud ka minu elus osalisi ümberkorraldusi. Koolid suleti ja algas koduõpe. Kinod, teatrid ja muud meelelahutus ja vabaaja keskused suleti. Koduõpe oli alguses päris raske, kuna see kõik oli harjumatu. Minu vanemad küll püüdsid mind kogu aeg aidata, aga see neil ka väga kerge ei olnud. Nad käisid ju samal ajal jätkuvalt ka tööl. Nüüdseks olen juba natuke tublimaks ja iseseisvamaks saanud ja proovin oma õppimisega ise hakkama saada. Arvuti kasutamise probleeme meil kodus ei ole, sest neid jagub kõigile. Arvuti kasutamist olen pidanud ise enda jaoks edasi arendama ja see on päris huvitav. Kahju et siis kui veel tavaliselt koolis käisin ei olnud koolis mingit arvutiõpet tegelikult olnud.
Eriolukorraga seoses kehtivad ka liikumispiirangud. See mind väga palju mõjutanud ei ole. Kuigi tahaks ju oma sõpradega ja koolikaaslastega kokku küll saada. Aga siin tuleb appi jälle see sama arvuti ja internet. Samas on mul ka natuke rohkem vaba aega . Looduses olen ka käinud, kuid ei ütleks, et rohkem kui enne piiranguid.
Mis puudutab elutähtsate kaupade ja toidu hankimist, siis selles osas meie peres mingeid muudatusi ei ole toimunud. Vanemad ja mina ise käime toidupoes siis kui vaja on ja mingeid toiduvarusid me pole pikaks ajaks valmis muretsenud. Ei ole seda pidanud vajalikuks. Olen küll kasutanud ka e-poodide teenuseid, et soetada vajalikke riideid.
Loodan et see koroona pandeemia ükskord lõppeb ja saab jälle rahulikult ja turvaliselt liikuda ja ka reisida. Esmased lootused juba ju on. Eriolukorraga kehtestatud piiranguid hakatakse juba leevendama.