Kingid iseendale koroona aastal…

Jõulud Lisatud: 02.01.2021

Autor: Malle Elina - 1950

Parim kink on raamat, ytleb eestlane! Ent hoopiski mitte vähem soomlane! Eriti palju raamatuid jöulukingiks tehti nyyd koroona aastal 2020. Lasteraamatuid osteti eriti palju!
Olen yle 10 aasta Helsingis elades soome keelega hakkama saanud ja raamatute lugemine pensionieas hoiab keele kasutust kenasti ylal. Pyhadeks tegin iseendale poeskäigu kingituse ja teadsin täpselt, mida lugeda soovin. Sel aastal ilmunutest kujunesid lemmikuteks soome tänased autorid.
Jari Sinkkoneni Önnelik laps on laste psyhhaatria doktor ja tuntud terapeut, kes jagab isiklikke kogemusi ja tähelepanekuid tööst lastega. Pealkiri ytleb ette köik, mis suunas kirjutaja mötted liiguvad…
Teine autor loob romaani Erik Edelfeltist, kes soome kuldaja kunstniku pojana ei önnestu end Vahemere kliimas ravida, vaid peab yliöpilaspölves vöörsil elust lahkuma… Anna Kortelainen on end töestanud lisaks kirjandusele suurepäraselt kunstiteaduses, samas ka uurimustes, kus napib ajaloolisi töendeid ning ettekujutus mängib suurt rolli. Väga mönus on tema möttemaailmaga kaasa minna!
Nii saavad pimedad, talvised aastavahetuse kodused päevad iseendale kingitud raamatutega mönusalt täidetud.

Galerii