Üheksakümnendate lõpus oli kunstiajaloo loengutes tavaks loengumaterjali ilmestada diapositiividega. Enamasti olid eraldi „slaidide vaatamise“ loengud, slaidide saateks vahest suhteliselt napp kommentaar õppejõu suust. Kaur Alttoa on kuulus oma slaide saatva lausega -kommentaare pole vaja.
Astus siis professor Jaak Kangilaski Lossi tänava 4 korruse loenguruumi ja andis teada, et sellel korral vaatame pilte. Millegi pärast olid professor Kangilaski kommentaarid, kes muidu oli märksa jutukam, kui kolleeg Kaur Alttoa, väga napid. Ja siis slaid “Paradiisist väljaajamine”, kui mälu ei peta, siis Masaccio teos. Vaikus, aga slaid ei vahetu. Slaid on juba väga pikalt ees ja siis kõlab professor Jaak Kangilaski hääl: „Noh, Eevake, nüüd pole midagi teha, tegu on tehtud …“, ja järgmine slaid. Kohe ei järgnenud sellel mingit reaktsiooni meie poolt. Situatsiooni huumor jõudis kohale alles minutike hiljem, mil kostis auditooriumist surutud turtsatusi, mälu järgi korduvalt.
Aeg on kindlasti lisanud loole midagi ja midagi looritanud, aga hea tuju ja naeratuse näole toob see siiani ja lausa naerulagina, kui pilti ennast taas vaadata.