Lugu raamatutest

Ukraina sõbrad Lisatud: 19.08.2022

Autor: Ilia - 1983

Mina olen Ilja, olen pärit Peterburist . Aga mina elan Tallinnas juba 3 aastat. Ma tahaks ütelda minu lugu. Mina loodan, et see lugu inspireerib inimesi aitama.

Pool elu ma aitan inimestele kaitsta õigusi ning et inimesed tunnevad paremini. Enne sõda mina leidsin Tallinnas sõbranna. Tema nimi on Daria. Tema on sündinud Ukrainas aga elab Eestis tema perega. Dariale väga meeldib raamatud. Kogu ajalugu sai alguse raamatutest.

Millal sõda hakkas, Daria pani kokku oma koduraamatukogu ja hakkas ukrainlastele tõelist suurt raamatukogu tegema. Daria küsis mulle aidata temale. Minult? Inimene Venemaalt?! Ma ei saainud aru kuidas see on võimalik üldse. Aga Daria ütles, et ta teab minu tegevust ning usaldab mind. Me oleme registreerinud MTÜ Spilno Library koos Daria sõbrannadega.

Väga kiiresti Eesti Rahvusraamatukogu kutsus meid kasutama nende raamaturiiulid ja mõnikord ruumid. Sellest hetkest hakkasime töötama mitte ainult raamatukoguna. Me hakkasime pakkuda tegevused lastele ja noortele, et nende pere saab natuke puhata.

Juuniks me saime aru, et me kasvatasime väga suur projekti ja suurem koht on vaja. Mina leidsin meie uus kodu Põhjala Tehases. Ma olen õnnelik kui ma näen kuidas lapsed on õnnelik meie uues kodus!

Ma loodan, et see on minu väike panus Ukraina võidusse ning et inimesed Ukrainast tunnevad natuke paremini Eestis. Kohtume Spilno raamatukogus!

Galerii