Meie pere jõulud

Jõulud Lisatud: 29.01.2021

Meie pere jõulud olid seekord erinevad varasemast. Mina, mu elukaaslane ja meie kaks last käisime eelnevatel aastate jõule tähistamas minu vanaema-vanaisa juures maal. Koos olime minu pere, mu vend pruudiga, meie vanemad ning minu onu oma perega. Viimased jõulud aga olid minu elus esimest korda teistsugused, me ei sõitnudki maale teistega tähistama. Põhjuseks see, et olime koroona karantiinis, olime kokku puutunud positiivsega. Olin eelnevalt planeerinud, et tuleb jõuluvana laste rõõmuks. Karantiini pärast saime jõuluvana näha vaid kodu aknast, jõuluvana lehvitas värava taga ja jättis kingikoti. Iga pereliige sai kingi, mida oli ihanud. Meie mehega omavahel olime andud vihjeid, mis oleksid soovitud asjad, 3a poeg sai 2 asja, mida ta oli varem soovinud: mängurong ning treiler auto. 1a poeg sai mudelautode komplekti, mille ma talle ise valisin seoses sellega, et talle mudelautod väga meeldivad. Elukaaslane sai soovitud trummitooli, mida kasutada muusika tegemiseks. Mina ise sain 2 raamatut, olin vihjanud, et sooksin erinevaid raamatuid. Elukaaslane valis ise välja mu nimekirjast kingipaki sisse Tauri Tallermaa “Ajulugu” raamatu ning veel ühe välimaa kirjaniku aju raamatu. Ka meie kass sai kingiks endale uue wc kasti.
Tavaliselt ma ostan juba paar kuud ette kingitusi ning sellepärast, isegi kui ma oma teiste pereliikmetega ei kohtunud jõuludel, jagasime hiljem kinke. Vanavanematele kinkisin d-vitamiini ja sipelgapuukoore tinktuuri. Oma emale kinkisin kehakreemi, mis ta lemmik ning prossi. Ning isale huulepalsami, kätekreemi ning habemejaamisvahendeid. Need kingid olid minu enda valitud ilma kingisaajatega läbi rääkimata. Kõik kingid tellisin epoest. Vennale ma kinki ei teinud, sest ta eelnevalt leppis meiega kokku, et tahab korteri ostuks raha koguda ning ei taha see aasta kinke teha. Vanaemaga oleme kokkuleppinud, et mina ostan ise endale ning oma poegadele kingid ära ning siis tema maksab kinni. Ostsin endale vanaema eest ühe lauamängu nimega “Code Share” ning oma poegadele ostsin vanaema eest aiatöödeks kindad. Ema kinkis mulle Ti Sento kõrvarõngad, õige paar sai valitud konsulteerides minuga.
Isa kinkis mulle ja mu poegadele koos oma emaga ehk minu teise vanaemaga raha. Mina oma isa emale ehk teisele vanaemale kinkisin lambavillase vesti ja ristsõnu. Ristsõnu kingime talle iga aasta, talle meeldib neid teha. Vest oli üllatus kink.
Isegi kui ma ei saanud jõule koos suurema pere ringiga veeta nagu harjunud, oli ka vahelduseks tore oma perega koos jõuluroogasid süüa ja rahulikult kodus pühi nautida.