MOSAIIGID – SEINAS

Parandamine ja taaskasutus Lisatud: 16.01.2023

Autor: Erna - 1968

Need on jätkuks MOSAIIKIDE teemale. Lisan mõned põnevamad seina motiivid, kuigi jääkidest kokku pandud töid on veel. Ka need tööd asuvad kõik Tipu talus Kambja vallas, Tartumaal, uues majas. Kui on huvi, siis võin meelsasti oma tegemisi ja ideid tutvustada. Ehk on need kellelegi inspiratsiooniks ja julgustajaks!!!

Lugu seinast nr. 5
Ükskord sai meie heal sõbral Väinol maja uuendus valmis. Järele olid jäänud mõned glasuurplaadid nii siit kui sealt, millega polnud enam midagi peale hakata ning nagu ära ka ei tahtnud visata ja kord Aivarile külla tulles oli ta need jäägid kaasa võtnud, teades, et siin on sisetööd alles ees. Need seisid kaua aastaid garaažis ja ootasid oma aega, ega teadnud isegi mis saatus neid ees ootab. Kas kuhugu täiteks, eest ära prügimäele või väärikat seina rõõmustama … Värvid olid väga erinevad ja samuti suurused erinevad ning sortimenti kokku 6. Kuhu ja kuidas sellised panna? Lõpuks oli tulemus selline ja põhjapoolsesse ruumi ongi üht päiksekildu seina vaja.
SEIN nr. 6 on tegelikult korstnajalg. Siin on ära kasutatud ema vannitoa plaatimise jäägid ja sauna pesuruumi seina ribad. Teostajaks oli tubli töömees Gunnar. Ideed on isiklikult läbi minu saabunud.

Seinamotiivid 7, 8 ja 9 on tekkinud spontaanselt sellest, mis jäid üle elutoa põranda plaatimisest, ehk jääkidest. Neid pole isegi kuidagi nö. parajamaks tehtud. Kõik mosaiiksed kaunistused asuvad esiku seintel, akende ümber ja uste kohal.
Motiivis nr. 7 on akna kohal see, mis tuli välja sammaste alt. Sarnane on ka vastas akna kohal, aga väikeste erinevustega. Väiksele ruumile annavad illusoorset avarust juurde kitsaste akende kõrvale asetatud ruudukesed, aga mis on asetatud hoopis diagonaalselt, et tuua sisse rohkem laiuse mõõdet.
Seinamotiiv nr. 8 lebas algselt hunnikus maas. Üllataval kombel tuli sealt välja kaheksakand! Kes siis kaheksakanna üle parda heidab! Tuli mõelda auväärne koht. Alles olid veel ilusaid kujundeid, aga samasugust märki välja ei andnud. Üheksandaks motiiviks tuli hoopis Taaveti täht, mis on kujundusse veidi ära peidetud, aga lähivaatlusel täiesti olemas. Ka see leidis oma väärika asupaiga peaukse kohal.

Galerii