Olen ellujääja

Elu vähiga. Jaga oma lugu Lisatud: 10.01.2020

Autor: Sirje -

See on minu lugu. Elasin aastaid nii, et paremas rinnas oli tükk. Olin hoolas ja käisin korralikult kontrollis, kus mind lohutati, öeldes, et see on rasvanäärme tihend ja paanikaks pole põhjust. Kaheksa aastat tagasi läksin sõeluuringu kaudu kontrolli, teades, et olen täiesti terve. Kuid sünnipäevaks juuli alguses tuli vastu võtta teade rinnavähist. See oli šokk! Ma ei unusta seda päeva iial.

Seejärel eemaldati 19. juulil 2011. aastal mu paremast rinnast vähkkasvaja ja ka kõik lümfisõlmed, kuna siirded olid edasi läinud. Diagnoosiks sain teise staadiumi hormonaalse vähi. Raviks sain nii keemia- kui ka kiiritusravi.

Ravi oli väga raske, kuna olen klaustrofoobik – 33 kiiritust läbisin psühholoogi ja rahustite abil. Iga päev mõtlesin, et ma ei saa ju selle pärast surra, et kardan. Pean võitlema oma hirmudega. Aga sellega veel ei olnud ravi lõppenud. Pidin veel 6 aastat hormoone võtma, mis tekitasid tugevaid liigesevalusid ja kehakaal tõusis. Nüüd 8 aastat hiljem olen 30 kg kergem, positiivse mõtlemisega, ravimitest vaba. Onkoloogi poolt terveks tunnistatud. See oli raske võitlus, aga elu on väärt elamist!

Sirje Rääk