Saunakultuuri virtuaalrännak, Saksamaale aufguss tehnika

Minu saunalugu Lisatud: 01.01.2024

Autor: Elin - 1979

Aufguss on Saksamaalt alguse saanud saunarituaali stiil, kus kasutatakse õhuvoolu liigutamiseks just rätikuid. Tänaseks on loodud ka Aufgussi assotsiatsioon, mis ühendab maailma parimaid saunakeskuseid. Praegu on seal 17 erinevat riiki – näiteks Jaapan, Kanada, Itaalia. Eestist kuulub Aufgussi assotsiatsiooni ainukesena Elamus SPA. Elamus Spa on Aufgussi organisatsiooni uus liige ja sellest tulenevalt oli saunameistritel au Eestit, kui tugeva saunatraditsiooniga riiki tutvustada, aga mitte veel ametlikult võistelda. Maailma saunameistritega mõõduvõtmiseks läheb 2024. aasta sügisel.
Johanna ja Karl-Peeter tegid Saksamaal 85-kraadises teatrisaunas, mis mahutas 200 saunalist, saunaetenduse, mis kestis 15 minutit. Nad selgitavad, et seal oli peamine osa rätikuga õhuvoolu ja aroomide liigutamisel ning erinevad rätikutehnikad, rätiku visked ja püüded. Ehkki esinesid vaid Johanna ja Karl-Peeter, oli kogu esitluse taga tegelikult suur tiim. Näiteks oli kaasatud mitmete tele-showde lavastaja Villiko Kruuse. Ettevalmistused kestsid, nagu pea igas teatrilavastuses, 3-4 kuud.
Aufgussi kuus elementi:
Kuumus. Kuumust tõstetakse saunas järk-järgult. On oluline, et rituaali lõpus tuuakse temperatuur kõrgeima punktini, mis tõstab adrenaliini tippu ja vabastab endorfiine.
Eeterlikud õlid. Eeterlikud õlid annavad nii lõhnaelamuse, lõõgastuse kui ka kõik õlide kasutegurid.
Rätikutöö. Rätikutöö on kunst, mille tehnikat treenitakse. Graatsiliselt rätikuga lehvitamist on silmale väga ilus vaadata.
Valgustus/atmosfäär. Atmosfääri loomiseks saab kasutada loomulikku valgust või pimedust. Näiteks võib kasutada värvilisi tulesid.
Muusika. Rätikuga vehkimine muusika saatel muudab saunakogemuse täiuslikuks.
Stiil. Ära ei tohi unustada ka Aufgussi meistrit ennast – see, kuidas ta juhatab külalised läbi kogemuse ja suudab kõik elemendid omavahel kokku sobitada.

Video

https://www.facebook.com/Sauna2023/videos/802338625019295