Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ootab lugusid teemal “Olümpiamängud Eestimaa pinnal – Tallinn 80 olümpiaregatt”

Lisatud: 16.05.2020

Käesoleval aastal möödub 40 aastat, mil Eestimaa pinnal toimusid olümpiamängud. 1980. aasta Moskva suveolümpiamängude raames koju toodud purjetamise võistlusi meenutatakse kui suurejoonelist sündmust Eesti spordiloos, millele saab täna tagasi vaadata toredate mälestuste ning rohke pildimaterjali abil. Ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogudesse on aja jooksul jõudnud palju fotosid 1980. aastal Tallinnas toiminud olümpiaregati võistlusest. Juhendi, kuidas niivõrd ajaloolise sündmuse fotokogule ligi pääseb, leiab meie kodulehelt spordimuuseum.ee.
Kuidas aga meile kõigile 40 aasta tagune suursündmus meelde on jäänud, seda nüüd kõigi teie käest uurimegi! Abistavad küsimused meenutuste kirjapanemisel:

– Kas käisite ise purjeregati sündmusi kohapeal jälgimas, elasite kaasa kodust või osalesite sündmusel muul moel (korraldajana, vabatahtlikuna, töölisena)?
– Milliseid olümpiaregatiga seotud meeneid, raamatuid, esemeid või plakateid teil kodus on/oli?
– Millised on teie mälestused olümpiaregati ajal Eestisse jõudnud uute nähtustega (näiteks Coca-Cola, importsigarid, värvitelevisioon jm)?
– Kas maskott Vigri oli ja on ka tänase päevani teie kodus olemas?
– Kuidas suhtuti teie peres tollal olümpiamängude toimumisse?
– Milliste uute rajatiste kerkimist Tallinnas mäletate ning kuidas muutus teie silmis seeläbi linna hoonestus ja infrastruktuur?

Väljatoodud küsimused on meenutamisel abiks, kuid oodatud on muidugi kõik lood, mis mõne teise temaatikaga Tallinn 80 olümpiaregatist meelde tulevad. Samuti on meie meiliaadressile teretulnud kõiksugused vihjed inimestest, kel purjeregati sündmuste kohta kindlasti midagi rääkida oleks.

Head meenutamist!

Kontakt:
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
Kaarel Antons
kogud@spordimuuseum.ee