Noorte laulu- ja tantsupidu 60. Ootame sinu lugu 27. novembrini

Lisatud: 06.09.2022

 

Eesti Rahva Muuseum koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega kogub lugusid ning fotosid noorte laulu- ja tantsupidudel osalenutelt. Meenutusi ootame nii lauljatelt kui tantsijatelt, aga ka pealtvaatajatelt.

Oma loo saad kirja panna siin

Teisi lugusid saab lugeda: https://rahvalood.ee/lood/noorte-laulu-ja-tantsupidu-60/

Esimene noorte laulu- ja tantsupidu toimus 1962. aastal dirigent Heino Kaljuste ja rahvatantsujuht Alfred Raadiku algatusel ning seejärel on noortepeod väga erinevates oludes toimunud juba 12 korda.

Oodatud on lood kõikidest noorte laulu- ja tantsupidudest, mis on mällu sööbinud.  Huvi pakuvad meenutused korraldusest ja olmest (toitlustus, majutus, transport), peoks ettevalmistamist ja peomeeleolust, rongkäigust, elamustest laulukaare alt ja tantsuplatsilt, esinemisriietust, ühisharjutamistest ja kontsertidest, ilmaoludest, peol leitud sõpradest.  Vaadake üle ka oma pildialbumid ja mälestusesemed, paberfotosid võite saata ka postiga Eesti Rahva Muuseumi aadressil, soovi korral fotod tagastame.

Kogutud lugudest on kavas välja anda XIII noorepeo ajaks mälestuste kogumik “Noorte laulu- ja tantsupidu 60 – MINU LUGU”.